Czy współpraca jest łatwiejsza w przestrzeni coworkingowej?

Udostępnij

Wszyscy wiemy, że współpraca jest ważnym elementem współczesnego życia biurowego. Wspólne rozwiązywanie problemów i wymyślanie nowych pomysłów oznacza bardziej produktywną przestrzeń, a jednocześnie jest o wiele przyjemniejszym sposobem pracy. Obserwujemy jednak, że coraz więcej osób decyduje się na pracę poza biurem, przynajmniej przez część tygodnia pracy. Jak zatem w takim przypadku działa współpraca?

Prawda jest taka, że współpraca wcale nie musi na tym ucierpieć. Przestrzenie coworkingowe to bardzo dobre miejsca do współpracy. Może to oznaczać utworzenie przestrzeni coworkingowej w biurze, a następnie umożliwienie ludziom pracy w sposób hybrydowy, np. pracy w biurze, kiedy chcą, a następnie w innych miejscach, kiedy chcą. Oznacza to, że kiedy ludzie spotykają się razem, mają więcej pomysłów, nie byli razem w jednym pomieszczeniu, nie mówiąc już o pracy przy nowoczesnych stołach do posiedzeń zarządu, więc energia i chęć współpracy wzrasta.

Jeśli ludzie są rozdzieleni i pracują w przestrzeniach coworkingowych, sytuacja staje się oczywiście nieco trudniejsza. Jednak przestrzenie coworkingowe to dobre miejsca dla cyfrowych nomadów i pracowników zdalnych, którzy mogą wybrać się tam na jeden dzień i pracować. Oznacza to, że mogą oni zalogować się do sesji współpracy Zoom i wziąć w niej udział.

Chociaż ludzie decydują się nie siedzieć cały czas na swoich krzesłach biurowych, jak to miało miejsce wcześniej, nie oznacza to, że jakość pracy i współpracy musi się zmienić. Oznacza to po prostu konieczność myślenia poza schematami. Stworzenie w biurze przestrzeni coworkingowej, a następnie umożliwienie pracownikom swobodnego wyboru miejsca, w którym będą pracować, daje im ośrodek i przestrzeń do spotkań.

Obejrzyj ten film, który mówi o korzyściach płynących z przestrzeni do pracy zespołowej i o tym, czego możesz się spodziewać.

Wygląda na to, że przyszłość pracy biurowej się zmienia. Możemy albo opierać się tym zmianom, albo podążać za nimi i obserwować, dokąd zmierzają. Elastyczna praca daje ludziom możliwość wyboru sposobu pracy, który najlepiej odpowiada ich potrzebom.