Kontrola temperatury w biurze bez stresu

Udostępnij

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn stresu w miejscu pracy, ale jedną z nich musi być temperatura w biurze.

Jeśli jest za gorąco, nie możesz się skoncentrować, boli cię głowa i czujesz się ogólnie rozdrażniony i niekomfortowo. Jeśli jest za zimno, nadal nie możesz się skoncentrować, ręce bolą od zimna, a Ty znowu czujesz się bardzo niekomfortowo. Żaden z tych obrazów nie jest produktywny.

Jakie jest więc rozwiązanie? Musisz znaleźć złoty środek, który pasuje do całego biura, ale to nie jest łatwe, biorąc pod uwagę, że niektórzy ludzie mogą działać gorąco, niektórzy mogą działać zimno, a inni wahają się między tymi dwoma!

Stres w miejscu pracy jest głównym problemem dla wszystkich biur, ale dzięki temperaturze otoczenia dodajesz komfortu do dni roboczych swoich pracowników i nie będą oni siedzieć przy biurkach pocąc się lub drżąc.

Jaka jest więc odpowiednia temperatura?

Rząd Wielkiej Brytanii zaleca, aby temperatura w miejscu pracy była "rozsądna". Nie ma jednak konkretnych wytycznych co do tego, co jest zbyt gorące, a co zbyt zimne. Jednak większość zgadza się, że minimalna temperatura 16 stopni jest rozsądna dla pracowników biurowych. Jeśli chodzi o temperaturę maksymalną, również nie ma wytycznych w tym zakresie. Wiemy, że to nie jest pomocne!

Ale jako menedżer możesz ogólnie poczuć, jak wygląda biuro i możesz zapytać swoich pracowników, co sądzą o temperaturze w ogóle. Oczywiście, niektórzy powiedzą, że jest w porządku, a inni, że jest gorąco, ale w tym przypadku musisz kierować się opinią większości. Następnie przyjrzyj się mechanizmom chłodzenia i ocieplania, takim jak klimatyzacja, wentylatory, otwieranie większej ilości okien, ogrzewanie itp.

Pod pewnymi względami jest to trochę podejście metodą prób i błędów, ale kiedy już się uda, zauważysz, że wszyscy czują się bardziej komfortowo, mniej się stresują i są bardziej produktywni. Dla tych pracowników, którym wciąż jest za gorąco niezależnie od temperatury (zazwyczaj jest jeden lub dwóch), można zastosować indywidualne wentylatory biurkowe.

Chociaż nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować stresu z każdego biura, możemy zrobić wiele, aby go ograniczyć i stworzyć komfortowe środowisko pracy. Skupienie się na temperaturze i upewnienie się, że do biura dociera świeże powietrze, to świetny punkt wyjścia.