Znaczenie wygodnych mebli wypoczynkowych

Udostępnij

Wszyscy wiemy, że ważne jest robienie sobie przerw. Siedzenie przy biurku i jedzenie lunchu to wielkie nie-nie, a nawet gdy zbliża się 15-minutowa przerwa na kawę, ważne jest, aby wstać i uciec od normalnego środowiska pracy.

Stres w miejscu pracy jest obecnie ogromnym problemem, który nasilił się w ciągu ostatnich kilku lat. Nie robienie przerw może wydawać się bardziej produktywne, tzn. że siedzisz w swoim fotelu dłużej i dzięki temu możesz zrobić więcej, ale w rzeczywistości tak nie jest. Im dłużej siedzisz w jednym miejscu, próbując się skoncentrować, tym mniej wydajny będziesz w rzeczywistości. W miarę upływu czasu coraz trudniej będzie Ci się skoncentrować, a to spowoduje, że poczujesz się przytłoczony i zestresowany.

Tak więc robienie regularnych przerw jest kluczowe. Ale gdzie Twoi pracownicy mogą zrobić sobie przerwę?

Jeśli nie chcesz, aby siedzieli przy swoich stałych stanowiskach pracy, musisz zapewnić im wygodne i bezpieczne miejsce, do którego będą mogli się udać w czasie przerwy. Z pewnością wyjście na zewnątrz, aby odetchnąć świeżym powietrzem, jest zawsze lepsze, ale czasami nie można tego zrobić, zwłaszcza podczas starej, dobrej brytyjskiej zimy! W takim przypadku, przestrzenie do spędzania przerw są świetną, wielofunkcyjną opcją.

Przestrzenie te mogą być wykorzystywane do spędzania czasu wolnego, przerw, a nawet współpracy. Musisz jednak zaprojektować tę przestrzeń w wygodny i spokojny sposób. Kiedy to zrobisz, zainspirujesz kreatywność, a także pomożesz ludziom się wyluzować, kiedy tego potrzebują. To rozwiązanie jest korzystne dla wszystkich.

Wybór wygodnych mebli na przerwę pomoże Ci zaprojektować przestrzeń, w której Twoi pracownicy będą chcieli spędzać czas. Powinno to być innowacyjne, może trochę kolorowe, a na pewno gdzieś, co pomaga im się uspokoić i uciec od ich regularnego środowiska biurowego na krótką chwilę. Może to być w formie kabin biurowych, być może sof, a nawet materiałowych krzeseł typu cube, które można przemieszczać. Są one szczególnie przydatne, gdy dwie lub trzy osoby chcą usiąść i współpracować nad czymś w przestrzeni.

Nie musisz mieć oddzielnego pokoju dla swojej przestrzeni do pracy, ale musi być ona oddalona od normalnego środowiska pracy. Jeśli więc masz tylko jedno duże biuro, być może umieść miejsce na przerwy z tyłu, zwrócone w przeciwnym kierunku. Zasadniczo, zrób wszystko, co możesz, aby stworzyć oddzielny obszar do odstresowania się.

Jeśli więc nie masz jeszcze miejsca na przerwę w pracy, teraz jest czas, aby zacząć je projektować!