Zmienność jest kluczem do elastycznej przestrzeni coworkingowej

Udostępnij

W każdej przestrzeni coworkingowej, czy to w biurze transformacyjnym, czy w komercyjnej przestrzeni coworkingowej, będzie wielu pracowników wykonujących różne rodzaje pracy. Niektórzy będą skupiać się na szczegółowej, cichej pracy, podczas gdy inni będą musieli usiąść z kolegami i współpracować nad projektami.

Fakt, że tak wiele różnych zadań jest wykonywanych w jednej przestrzeni oznacza, że należy skupić się na elastyczności i zmienności mebli biurowych i wyborów dekoracyjnych.

W miejscach, w których ludzie prawdopodobnie będą pracować w ciszy, warto postawić kilka roślin biurowych. Są one znane z tego, że zmniejszają stres, zwiększają koncentrację i skupienie. Możesz również udekorować tę część biura w uspokajających odcieniach niebieskiego lub zielonego. Pomyśl o dodaniu kabin biurowych i ekranów biurowych, które pomogą zachować prywatność, a także paneli akustycznych, które wytłumią hałas z otoczenia.

Jeśli spodziewasz się, że ludzie będą ze sobą współpracować lub dużo rozmawiać przez telefon, możesz zdecydować się na kolor żółty. Jest to kolor kreatywny, który może zainspirować do dalszych pomysłów! Warto dodać biurka z ławkami lub nowoczesne stoły do posiedzeń zarządu, aby ludzie mogli wygodnie omawiać kwestie związane z pracą, a także stołki, które można przemieszczać.

Przyda się także przestrzeń wielofunkcyjna. Może to być miejsce, do którego ludzie udają się na przerwę w pracy, aby porozmawiać z kolegami lub nawet posiedzieć i uporządkować pracę przed wyjściem do domu. W tym celu niezbędne są wielofunkcyjne meble, które mogą być wykorzystywane przez różne osoby do różnych celów. A przy tym dobrze wyglądają!

Prawdą jest, że coraz więcej osób decyduje się na elastyczny czas pracy. Może to oznaczać pracę w domu przez cały czas, przez część czasu lub pracę w zupełnie innym miejscu. Oznacza to, że kiedy pojawiają się w biurze lub w zwykłym miejscu coworkingowym, będą koncentrować się na innych rodzajach pracy niż pozostali pracownicy w tej przestrzeni. W związku z tym biuro musi być zaprojektowane z takim samym nastawieniem.

Jeśli skupisz się na elastyczności i zmienności, wszystkie sytuacje zostaną uwzględnione, a więcej osób będzie mogło korzystać z przestrzeni i być produktywnymi w danym dniu.