Czy w biurze zawsze należy unikać koloru czerwonego?

Udostępnij

Jeśli znasz się na psychologii kolorów, wiesz, że różne kolory mogą wywoływać w nas różne odczucia.

Na przykład, niebieski uspokaja. Żółty i zielony sprawiają, że czujemy się kreatywni. Ale co z kolorem czerwonym?

Czerwony jest znany jako kolor akcji, pasji, a może nawet gniewu. Część związana z działaniem brzmi tak, jakby bardzo dobrze pasowała do miejsca pracy, w którym chcemy być produktywni, ale pozostałe dwa elementy? Nie za bardzo!

Kiedy przeglądasz pomysły na wystrój biura, musisz mieć pewność, że znajdziesz odpowiednią paletę kolorów dla swojej przestrzeni. Ale czy to oznacza, że powinieneś całkowicie unikać czerwieni?

Niekoniecznie.

Jeśli Twoi pracownicy spędzają wiele godzin w biurze, nie muszą czuć się przytłoczeni. Siedzenie przy biurku przez kilka godzin dziennie nie będzie komfortowe, jeśli wystrój będzie powodował stres. Czerwień może to robić, gdy jest zbyt często używana. Możesz jednak dodać kilka akcentów czerwieni, pod warunkiem, że nie będą one zbyt intensywne.

Nie, nie należy całkowicie unikać czerwieni, ale należy bardzo uważać na jej ilość.

Dobrymi kolorami są zielony, niebieski i żółty. Są to uspokajające, naturalne kolory, które zmniejszają stres, pozwalają zachować spokój i pogodę ducha, a także pobudzają kreatywność. Możesz też pomyśleć o innych naturalnych odcieniach, takich jak biały, kremowy, beżowy itp. Czerwonego nie trzeba całkowicie unikać, ale jest to kolor trudny do dopasowania do innych palet. Czerwony nie pasuje przecież do każdego innego koloru.

Jeśli chcesz, aby Twoje biuro było wydajne, a każdy z nas chce, musisz bardzo dokładnie przemyśleć sposób jego udekorowania. Nie chodzi o to, aby po prostu wybrać dowolny kolor i umieścić go na ścianach. Należy zastanowić się, jak pracownicy będą się czuć w nowej przestrzeni każdego dnia. Można również pomyśleć o udekorowaniu różnych obszarów w różny sposób, np. miejsca do przebywania poza biurem mogą być bardziej kolorowe niż zwykłe biuro.

Dzięki dokładnemu przemyśleniu decyzji i nie podejmowaniu jej pochopnie, już za pierwszym razem uda Ci się rozwiązać najważniejsze problemy. W końcu niełatwo jest zamalować czerwień, jeśli później zdecydujesz się zmienić wystrój!