Jak najlepiej wykorzystać przestrzeń na zewnątrz budynku

Udostępnij

Miejsce pracy to coś więcej niż tylko główne biuro. To coś więcej niż tylko meble biurowe i sposób ich zaprojektowania. Chodzi o budynek jako całość.

Jeśli chcesz zapewnić swoim pracownikom jak najlepsze warunki pracy, dobrą praktyką jest tworzenie wygodnych i relaksujących przestrzeni na zewnątrz, gdzie tylko jest to możliwe.

Świeże powietrze jest nie tylko korzystne dla zdrowia, ale także miejsce na zewnątrz budynku daje pracownikom czas, którego potrzebują, aby się uspokoić i odetchnąć przez pięć minut. Jest to niezbędne, aby uniknąć konfliktów w biurze, ale również korzystnie wpływa na obniżenie poziomu stresu.

W tworzeniu pozytywnych doświadczeń w miejscu pracy tak wiele myślimy o wystroju wnętrz biurowych, ale posiadanie miejsca na świeżym powietrzu jest zawsze dobrym pomysłem.

Jeśli nie jesteś przekonany, obejrzyj ten film, który opowiada o korzyściach płynących ze świeżego powietrza.

Teraz już wiesz, dlaczego powinieneś mieć przestrzeń na zewnątrz (jeśli oczywiście masz taką możliwość), ale jak możesz ją w pełni wykorzystać? Oto kilka pomysłów, które możesz wykorzystać:

  • Rośliny i kwiaty
  • miejsca do siedzenia na zewnątrz, zarówno wspólne, jak i oddzielne
  • Wydzielone miejsce dla palących
  • Zadaszone miejsca na wypadek deszczu
  • Kosze na śmieci umieszczone w niewielkim oddaleniu od głównej przestrzeni

Są to wszystkie sposoby na stworzenie przestrzeni zewnętrznej, która pomoże pracownikom odpocząć od głównego biura. Bądźmy szczerzy, każdy z nas potrzebuje czasem odpocząć od biurka, a wyjście na zewnątrz zapewni zastrzyk tlenu i naturalnego światła, który sprawi, że niemal natychmiast poczujemy się lepiej.

Oczywiście, jeśli ktoś zmaga się ze stresem lub toczy spór lub nieporozumienie z innym współpracownikiem, wystarczy pięć minut na zewnątrz, aby się uspokoić i przywrócić harmonię sytuacji.

Nie da się ukryć, że świeże powietrze może sprawić, że będziesz bardziej produktywny w pracy, ale posiadanie miejsca, do którego możesz się udać, gdy potrzebujesz kilku minut dla siebie, sprawia, że praca staje się o wiele bardziej pozytywnym doświadczeniem.