5 rzeczy, które należy dodać do strefy wyłączonej z ruchu

Udostępnij

Stres w miejscu pracy jest zjawiskiem bardzo realnym. W pewnym momencie każdy z nas go doświadczył, ale dla niektórych jest to problem długotrwały, który nie daje o sobie zapomnieć.

Z czasem stres może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Dlatego ważne jest, by pracodawcy wprowadzili mechanizmy pomagające pracownikom ograniczyć stres w miejscu pracy. W dużej mierze zależy to od środowiska, w którym ludzie pracują.

Niewygodne biuro samo w sobie jest czynnikiem wywołującym stres. Ale jeśli ktoś potrzebuje uciec z biura, ponieważ czuje się przytłoczony lub właśnie pokłócił się z kolegą, gdzie powinien się udać?

Miejsce do spędzania czasu wolnego.

Nie w każdym biurze jest miejsce do spędzania czasu wolnego. Dla niektórych oznacza to wyjście na kilka minut na zewnątrz lub do toalety dla pracowników, ale jeśli masz miejsce na wydzielenie strefy na czas wolny, to jest to dobry wybór.

Pracownicy mogą udać się do takiego miejsca, gdy chcą się na chwilę uspokoić. Może to pomóc w uniknięciu innych problemów, takich jak konflikty i pogarszanie się ogólnych problemów.

Co zatem powinno znaleźć się w strefie czasu wolnego, aby stała się ona wygodnym i uspokajającym miejscem dla pracowników?

  1. Rośliny biurowe - nigdy nie lekceważ potęgi Matki Natury! Kilka eksplozji naturalnej zieleni tu i ówdzie może wystarczyć, aby uspokoić pracownika i sprawić, że poczuje się bardziej zrównoważony.
  2. Kabiny biurowe lub kapsuły - kabiny biurowe są dobrym wyborem, ponieważ zapewniają pewną separację między osobą, która potrzebuje odpoczynku, a innymi osobami. Mają one wysokie ściany lub otaczają osobę potrzebującą. To dobry wybór dla każdego miejsca przeznaczonego do spędzania czasu poza domem.
  3. Sofy biurowe - wygodne miejsce do siedzenia może pomóc w uspokojeniu się. Wybieraj sofy biurowe w uspokajających kolorach, takich jak zielony, niebieski lub żółty, a za wszelką cenę unikaj czerwonego!
  4. Świeże powietrze - Upewnij się, że do pomieszczenia dostaje się wystarczająca ilość świeżego powietrza. Oznacza to otwarcie okien lub zapewnienie ludziom łatwego dostępu do świeżego powietrza. Również w tym przypadku Matka Natura wie, czego potrzebujesz.
  5. Meble doprzerw - meble do przerw są bardzo elastyczne i pasują do wielu różnych planów zajęć. Doskonale sprawdzają się również w przestrzeniach do spędzania czasu wolnego, ponieważ są wygodne, pluszowe i nie wyglądają jak część zwykłego biura.

Stworzenie strefy wypoczynku nie jest trudne, wystarczy pomyśleć o tym, jak przestrzeń ta wpłynie na osoby, które potrzebują się zrelaksować.