Dlaczego praca zdalna jest tak popularnym wyborem?

Udostępnij

Ile znasz osób, które obecnie pracują zdalnie?

Może to oznaczać, że pracują w domu, że pracują w sposób hybrydowy (czasem w domu, innym razem w biurze) lub że pracują w różnych miejscach, w zależności od tego, co im odpowiada. Mogą to być przestrzenie coworkingowe, kawiarnie lub inne miejsca, które im odpowiadają.

Praca zdalna charakteryzuje się dużą elastycznością i jeśli tylko dana osoba ma dobrej jakości łącze internetowe oraz sprzęt niezbędny do wykonywania pracy, może być bardzo wydajnym sposobem pracy. Ma ona także wiele zalet, jeśli chodzi o równowagę między życiem domowym i zawodowym, zwłaszcza dla osób, które mają inne obowiązki poza pracą lub tych, które po prostu chcą podróżować i zwiedzać świat, jednocześnie zarabiając miesięczną pensję.

Oczywiście, są też minusy. Problematyczne mogą być przerwy w dostępie do Internetu, izolacja i samotność, brak aktualnych informacji na temat tego, co dzieje się w firmie/szkoleniach itp. Jednak w większości przypadków praca zdalna stała się tak popularna w ciągu ostatnich kilku lat ze względu na kontrolę, jaką oddaje w ręce pracownika.

Czy kiedykolwiek rozważałeś możliwość pracy zdalnej? Nie jest to rozwiązanie dla każdego, to pewne. Ale dla tych, którzy dobrze pracują samodzielnie, nie mają problemów z motywacją i chętnie pracują online, praca zdalna ma wiele zalet.

Zobacz ten film, aby dowiedzieć się, jak sprawić, by praca zdalna była efektywna.

Faktem jest, że przed pandemią COVID-19 wiele osób nie zdecydowałoby się na pracę zdalną. Dni blokady zmusiły nas do pracy w domu, na którą wcześniej nie zdecydowalibyśmy się. Niektórym się to nie spodobało, ale wielu tak. Są to osoby, które prawdopodobnie nadal będą pracować w domu lub w innym miejscu, gdy w całym kraju zakończy się proces powrotu do dużych biur na otwartym planie.

Czy przyszłość należy do pracy zdalnej? Dla wielu ludzi tak. Nie każdy lubi codziennie siedzieć w swoim biurze lub uczestniczyć w spotkaniach przy stołach w sali konferencyjnej. Wiele osób woli elastyczność i swobodę pracy w sposób, który najbardziej im odpowiada. Dla tych osób przyszłość jest odległa. Jednak dla wszystkich innych wpływ pracy zdalnej będzie zawsze obecny, tworząc nową atmosferę w biurach komercyjnych. Obserwujemy ruch w kierunku zwinnych przestrzeni roboczych i biur transformacyjnych. Wszystkie one zawierają elementy coworkingu, na które wpływ miała idea pracy zdalnej.