Jaki rodzaj miejsca pracy sprawdza się najlepiej

Udostępnij

Miejsca pracy to nie tylko pomieszczenie i meble, w którym można usiąść przy komputerze - mają one aktywny wpływ na satysfakcję z pracy i produktywność pracowników. To sprawia, że stworzenie odpowiedniego rodzaju nowoczesnego miejsca pracy w biurze ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojej firmy. Oto przydatny podział najbardziej popularnych opcji do zaoferowania.

Przestrzeń biurowa na planie otwartym

Jest to bardzo popularna opcja dla firm, ponieważ okazuje się bardzo opłacalna. Organizacje donoszą o lepszej komunikacji, łatwiejszym nadzorze i zwiększonej współpracy, ale w rzeczywistości prawdziwe zyski wynikają z tańszej konstrukcji, która wymaga mniej ścian, może pomieścić więcej osób i wymaga mniej obsługi (w tym wentylacji klimatyzatora itp.).

Ogólnie rzecz biorąc, te przestrzenie biurowe działają dobrze, gdy firmy chcą poprawić pracę zespołową i są świetną opcją do włączenia mebli biurowych do współpracy.

Prywatne przestrzenie biurowe

Oferują one ciszę i prywatność, które wielu ludzi uważa za optymalne dla swojej produktywności, ale należy pamiętać, że ich budowa wymaga bardzo dużo miejsca. W większości miejsc pracy obszary te są zarezerwowane dla wyższych stanowisk kierowniczych, ale coraz więcej biur zawiera wspólne prywatne przestrzenie robocze, w których liczba pracowników jest ograniczona do mniejszej liczby na biuro, lub wspólne prywatne biura, które mogą być używane w miarę potrzeb przez każdego pracownika, który potrzebuje ich tymczasowo, na przykład na spotkanie lub prywatną rozmowę z klientem.

Przestrzenie biurowe z boksami

Duże w latach 60-tych i 70-tych, te przestrzenie biurowe z boksami są czymś w połowie drogi pomiędzy otwartym planem a prywatnym biurem. Niestety, hałas jest tu nadal głównym problemem, a masowe miejsca pracy w formie prostopadłościanów mogą mieć negatywny wpływ psychologiczny na pracowników, co może prowadzić do spadku zaangażowania i wydajności.

Gorące biurka

Hot-desking to najnowszy pomysł na współczesne meble biurowe i nowoczesne koncepcje biurowe. Zasadniczo jest to sytuacja, w której pracownicy nie mają stałego biurka, przy którym pracują. Zamiast tego mogą oni pracować w różnych miejscach na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy". Elastyczność jest tu kluczowa, a pracodawcy skupiają się na tworzeniu mniejszej liczby różnych miejsc pracy (takich jak wspólne biurka, strefy wypoczynkowe i prywatne biura) i łączą to z pracą zdalną (praca z domu) i elastycznymi godzinami pracy, aby zachęcić pracowników do pracy w czasie i miejscu, w którym czują się najbardziej produktywni. Takie podejście przynosi firmie znaczne oszczędności, ma pozytywny wpływ na produktywność i sprawdza się w niemal każdej branży i wielkości firmy. Sprawdź nasze biurka z regulowaną wysokością, aby poznać inspirację hot-deskingiem.

Stwórz idealne współczesne wnętrze biurowe dla swojej firmy już dziś

Jesteśmy kimś więcej niż tylko dostawcą współczesnych mebli biurowych i wnętrz - jesteśmy partnerem, który idzie o krok dalej, aby dostarczyć Twojej firmie idealną przestrzeń, aby pomóc jej działać z optymalną wydajnością. Możemy dostarczyć Ci szeroką gamę produktów biurowych o wartości dodanej i przyjaznych dla środowiska, jak również zaplanować i wyposażyć przebudowę Twojego biura.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych produktów i usług, skontaktuj się z nami jeszcze dziś i odwiedź naszą stronę internetową