Dlaczego strefy tworzą idealne miejsce pracy

Udostępnij

Jest całkiem prawdopodobne, że słyszałeś o pracy zwinnej. Jest to metoda pracy, która zyskała popularność w ciągu ostatnich kilkunastu lat i stała się dość popularna w zwykłych biurach. Nie musisz jednak przechodzić na całkowicie zwinny tryb pracy, aby czerpać z niego korzyści.

Jedną z cech pracy zwinnej jest sposób, w jaki zaprojektowano biuro. Biura są podzielone na strefy. Zwykle wydzielona jest strefa do pracy zespołowej, strefa do pracy cichej, strefa do spotkań, strefa do przerw itp. To od Ciebie zależy, jak rozmieścisz swoje strefy, ale chodzi o to, aby istniały różne przestrzenie dla różnych typów zadań.

Projektowanie przestrzeni biurowej to kolejna elastyczna bestia i musisz wypracować najlepsze rozwiązanie dla swojej firmy. Jeśli jednak chcesz wykorzystać tę samą koncepcję stref, ale nie chcesz być całkowicie zwinny, również jest to możliwe.

Z drugiej jednak strony, zwinna metoda pracy jest bardzo korzystna. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tym filmie.

Zaletą posiadania stref jest to, że pracownicy nie będą się stresować. Mogą oni wykorzystać konkretną przestrzeń do wykonania zadania, które im odpowiada. Na przykład, jeśli muszą się skoncentrować, pójdą do strefy ciszy, w której cała przestrzeń jest przeznaczona do koncentracji. Oznacza to, że będą mogli zrobić dokładnie to, co jest im potrzebne. Podobnie osoby, które muszą współpracować, nie będą się martwić, że przeszkadzają innym, ponieważ znajdują się we właściwej strefie.

Musimy w większym stopniu skupić się na doświadczeniach naszych pracowników w czasie pracy. Spędzają oni dużo czasu, siedząc przy biurku, i czas ten powinien być jak najmniej stresujący i jak najprzyjemniejszy. Strefy mogą w tym pomóc i stworzyć idealne warunki pracy dla wszystkich zainteresowanych.

Nie potrzeba do tego nawet dużej przestrzeni. Możesz z łatwością dostosować się do aktualnych rozmiarów biura i wykorzystać sprytne zarządzanie przestrzenią, aby odpowiednio rozmieścić strefy.