Wewnątrz koncepcji projektowej 50 Feet

Udostępnij

Powszechnie wiadomo, że projekt i układ biura ma wymierny wpływ na wydajność pracy, a żeby odnieść sukces, musi być dostosowany do wymagań organizacji w sposób indywidualny. To, co sprawdza się w Google, raczej nie będzie działać w korporacyjnej kancelarii prawnej czy call center. Jednak istnieje wiele inspiracji, które można czerpać z innowacyjnych koncepcji projektowania biur - takich jak koncepcja projektu 50 stóp.

Wpływ na produktywność dzięki jednej koncepcji

Ta koncepcja projektowa opiera się na jednym pojęciu - dostępie do zasobów. Chodzi o to, że czynniki takie jak dobre samopoczucie, wydajność, sprawność i współpraca mogą zostać wzmocnione i uszeregowane priorytetowo poprzez zapewnienie, że wszystkie krytyczne zasoby biurowe (wszystko od kopiarki po członków zespołu) znajdują się w odległości do 50 stóp od osób, które ich potrzebują. Dobrym sposobem na zobrazowanie tego jest plan piętra w kształcie plastra miodu - samowystarczalne klastry które, zebrane razem, tworzą całą społeczność.

50 stóp - bliskość, która sprzyja interakcji i zaangażowaniu

Choć prawdą jest, że mamy więcej sposobów komunikacji niż kiedykolwiek wcześniej i że technologia taka jak Slack usprawnia i usprawnia komunikację w miejscu pracy, to w rzeczywistości komunikacja twarzą w twarz jest wciąż najcenniejszym narzędziem w budowaniu lojalności, zaangażowania i produktywnej kultury pracy.

Koncepcja projektu 50 stóp polega na wykorzystaniu organizacji przestrzennej w celu zachęcenia zespołów do angażowania się i dzielenia pomysłami, dzięki czemu komunikacja między członkami zespołu staje się łatwiejsza. Jest to dodatkowo wzmocnione poprzez przestrzenie przejściowe pomiędzy grupami zespołów - przestrzenie, które nie są wyznaczone, ale przeznaczone do niezobowiązujących spotkań i wymiany poglądów.

Twoja strona recepcja nie jest wyjątkiem w tym projekcie, ponieważ stanowi ona kluczowe centrum dla wszystkich kontaktów z klientami i dostawcami, dostaw i zadań administracyjnych. Poprzez umieszczenie kreatywnych, społecznych i fizycznych zasobów pracy w optymalnej bliskości, przepływ jest wzmocniony, nieefektywność i ruch są zredukowane, a stres jest obniżony.