Korzyści płynące z posiadania środowiska pracy wolnego od bałaganu

Udostępnij

Czy wierzysz w Feng Shui czy nie, istnieje wiele dowodów na to, że bałagan i bałagan nie sprzyjają produktywnemu życiu!

Jeśli chodzi o życie zawodowe, posiadanie biurka lub ogólnego środowiska wolnego od bałaganu może dziesięciokrotnie zwiększyć wydajność pracy, a jednocześnie jest o wiele lepsze dla Twojego ogólnego zdrowia i samopoczucia. Nie sugerujemy, że powinieneś zrezygnować z papieru i być uczulonym na najmniejszy, nieumiejscowiony spinacz, ale posiadanie eleganckiego, dobrze zarządzanego i efektywnego miejsca pracy jest niezbędne dla sukcesu firmy.

Jeśli nadal nie jesteś przekonany i tkwisz w swoim bałaganie, sprawdźmy, dlaczego posiadanie wolnego od bałaganu środowiska pracy jest niezwykle korzystne.

Bałagan jest ogólnie stresujący

Trudno jest być spokojnym i zjednoczonym w pracy, gdy otacza cię bałagan i nie możesz znaleźć tego, czego szukasz. Niektórym osobom dobrze się pracuje w niewielkim bałaganie, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to ogromna bariera dla efektywności i wydajności w miejscu pracy.

Kiedy wchodzisz do pracy z samego rana i patrzysz na zabałaganione biurko, prawdopodobnie poczujesz się zdezorientowany i nie będziesz wiedział, co zrobić w pierwszej kolejności. Nie jest to dobry początek dnia i może w znacznym stopniu spowolnić Twoją produktywność. Uporządkowany stół biurowy pozwoli Ci od samego początku skupić się na dniu i zadaniu, które masz do wykonania.

Porządek równa się profesjonalizm

Goście odwiedzają biura, podobnie jak goście odwiedzają recepcje, a jeśli wejdą i zobaczą nieuporządkowany bałagan, prawdopodobnie nie będą mieli najbardziej profesjonalnego pierwszego wrażenia o Twojej firmie. Recepcja powinna być wolna od bałaganu, czysta i schludna, a meble recepcyjne powinny być wygodne i zgodne z tematyką organizacji. Pierwsze wrażenie jest wszystkim.

Jeśli chodzi o samo biuro, elegancka i schludna przestrzeń poprawia nastrój i sprawia, że czujesz się bardziej profesjonalnie, co z kolei pomaga Ci osiągnąć cele i potencjał. Istnieje wiele rozwiązań meblowych, a Calibre Office Furniture & Interiors Ltd ma ogromny asortyment do wyboru, więc sprawdź je i zobacz, jak możesz zmienić swoją przestrzeń.

Porządek robi wrażenie na Twoim przełożonym

Jako pojedynczy pracownik, musisz pokazać swojemu menedżerowi, że jesteś więcej niż zdolny do wykonania zadania, a to nie jest tylko choć praca, którą wykonujesz, to o tym, jak się prezentujesz też. Oczywiście, będziesz wyglądać schludnie i elegancko w swoim prywatnym wyglądzie, ale co z wyglądem w pracy? Nieporządek na biurku nie wygląda profesjonalnie, o czym właśnie się przekonaliśmy, ale nie chodzi tu tylko o gości w biurze, ale także o Twojego szefa. Jeśli chodzi o to, kto kogo awansuje, może to być tak proste, jak to, kto wygląda najbardziej profesjonalnie.

Porządek oznacza większą wydajność

Jeśli biurka w biurze są uporządkowane i wolne od bałaganu, łatwo będzie Ci znaleźć to, czego szukasz. Oznacza to, że nie tracisz czasu na szukanie rzeczy, które z łatwością mógłbyś wziąć do ręki, gdyby biurko było bardziej uporządkowane. Nie gubisz ważnych dokumentów, ponieważ są one ukryte pod stertą innych papierów i karteczek samoprzylepnych. Ogólnie rzecz biorąc, porządek oznacza efektywność, a efektywność oznacza dobry biznes.

Wolny od bałaganu oznacza mniej czynników rozpraszających uwagę

Czy kiedykolwiek próbowałeś czuć się komfortowo i swobodnie w swoim domu, kiedy panował w nim bałagan i naprawdę wymagał sprzątania? To prawdopodobnie nie zadziałało. W twoim uchu rozbrzmiewałby zrzędzący głos, który mówiłby ci, że naprawdę powinieneś posprzątać. To samo dzieje się w pracy i odwraca Twoją uwagę od codziennych zadań. Posiadanie eleganckiego szklanego biurka, na którym nie ma bałaganu, które wygląda stosownie do sytuacji i jest regularnie sprzątane, sprawi, że będziesz miał więcej chęci do pracy niż w przypadku starego, drewnianego stołu pełnego niepotrzebnych już gratów.

Stawką jest Twoje zdrowie!

Prawdopodobnie nie chcesz nawet myśleć o tym, co kryje się w klawiaturze Twojego komputera. Czy zdarza Ci się jeść lunch przy biurku? Podjadasz po południu? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, gdzie trafiają te okruchy i resztki jedzenia? Tak, trafiają do Twojej klawiatury, gdzie kolonizują się z przypadkowymi bakteriami i siedzą tam, czekając, aby zarazić Cię grypą lub innym przypadkowym wirusem!

Nawet jeśli nie jesz przy biurku, a może nie wolno Ci tego robić w Twojej organizacji, czy byłeś ostatnio przeziębiony? Ból brzucha? Jakąś inną chorobę? Jeśli nie sterylizujesz regularnie swoich rąk, na klawiaturze, myszce komputerowej, biurku, krześle, telefonie na pewno pozostaną resztki zarazków. Twoje biurko to w zasadzie gorące siedlisko bakterii, które należy regularnie czyścić.

Wiąże się to z bałaganem i bałaganem, ponieważ wolne od bałaganu środowisko pracy, np. biurko, oznacza, że sprzątasz regularnie, a wycieranie biurka chusteczką antybakteryjną jest doskonałym rozwiązaniem. Aby zachęcić do regularnego sprzątania, wiele biur wybiera białe meble biurowe, ponieważ widać na nich brud, a zatem wymagają one bardziej regularnego czyszczenia = czystsze i zdrowsze środowisko! Jest to z pewnością trochę odwrotna psychologia, ale zdecydowanie działa.

Oto główne korzyści płynące z zapewnienia sobie czystego i wolnego od bałaganu środowiska pracy. Wykracza to daleko poza możliwość znalezienia kartki papieru, której gorączkowo szukałeś przez ostatnią godzinę, a dotyczy skupienia, koncentracji, a nawet zdrowia. W dzisiejszych czasach profesjonalizm ma kluczowe znaczenie, a zabałaganione biurko w najmniejszym stopniu nie spełnia tego warunku.

Możesz również rozważyć ....

Profesjonalne sprzątanie

Wspaniale jest być proaktywnym w utrzymywaniu porządku w miejscu pracy, jak już wspomniano, istnieje szereg korzyści wynikających z utrzymywania porządku w biurze. Jednakże, jest tylko tyle, ile można mieć na głowie. Jeśli chodzi o gruntowne sprzątanie, samodzielne osiągnięcie najlepszych rezultatów może być trudne. Dlatego właśnie wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej może być świetnym sposobem na utrzymanie biura w zdrowiu, porządku i blasku! Chociaż jest to coś, na co możesz nie zwracać uwagi, kiedy jesteś zajęty pracą, profesjonalne sprzątanie biura może naprawdę zachęcić pracowników do bycia produktywnymi, podnieść ogólne morale i utrzymać wszystkich w zdrowiu. Jeśli Twoje miejsce pracy potrzebuje dodatkowego TLC, sprzątanie na zlecenie może również zaoferować bardziej specyficzne usługi sprzątania, niezależnie od tego, czy jest to mała czy duża firma. Jeśli do tej pory nie rozważałeś korzyści płynących z profesjonalnych usług sprzątania, może to być doskonały moment, aby zacząć!

Wystarczy trochę sprzątania, trochę organizacji, a Twoje miejsce pracy pomoże Ci osiągnąć cele i wypełnić listę rzeczy do zrobienia na koniec każdego dnia.