Wskazówki dotyczące tworzenia ergonomicznego miejsca pracy

Udostępnij

Jeśli pracujesz przy biurku, istnieje prawdopodobieństwo, że akceptujesz pewien poziom dyskomfortu jako normalny - w końcu siedzisz nieruchomo nad klawiaturą komputera przez wiele godzin, prawda? Nieprawda! Dzięki kilku zmianom i odpowiednim komercyjnym meblom biurowym możesz sprawić, że Twoje miejsce pracy będzie o wiele wygodniejsze i zdrowsze.

Czy ergonomiczne miejsce pracy jest tego warte?

Krótko mówiąc, tak. Liczne badania wykazały, że siedzenie przy biurku nieprawidłowo może powodować powtarzające się urazy, takie jak zespół cieśni nadgarstka, zapalenie ścięgien, zapalenie kaletki maziowej lub nadwyrężenie pleców. Mimo że może to oznaczać konieczność wymiany niektórych elementów na ergonomiczne biurka lub bardziej nowoczesne krzesła biurowe, Twój organizm podziękuje Ci na dłuższą metę. Nie tylko będziesz zdrowszy, ale także wzrośnie Twoja wydajność!

Wystarczy, że zastosujesz się do poniższych wskazówek:

  • Zainwestuj w regulowane krzesła: Każdy z nas ma różnej długości nogi i tułów, więc to ma sens, że krzesło bez regulacji nie będzie odpowiednie dla każdego. Właściwym sposobem korzystania z regulowanego krzesła jest wybranie ustawienia, które pozwala na umieszczenie stóp płasko na ziemi z udami pod kątem 90 stopni, równolegle do podłogi. Szyja i tułów powinny być ustawione pionowo i w jednej linii z biodrami.
  • Wypróbuj biurko stojące: Te nie działają dla każdego, ale są świetne, jeśli je polubisz! Prawidłowy sposób ustawienia takiego biurka polega na tym, że nogi, tułów i głowa znajdują się mniej więcej w jednej linii i w pionie. Nie musisz odchylać głowy, aby spojrzeć na ekran, a ręce powinny swobodnie spoczywać na biurku pod kątem 90 stopni.
  • Pozycja ekranu: Monitor komputera powinien być umieszczony na wysokości oczu, tak aby nie trzeba było zginać szyi w górę lub w dół, ani pochylać się, aby wygodnie na niego patrzeć. Łatwo i szybko można to zrobić, podnosząc monitor na stabilnych książkach.
  • Klawiatura i mysz: Klawiatura i mysz powinny być ustawione tak, abyś mógł je łatwo dosięgnąć z rozluźnionej, neutralnej pozycji ciała, jak opisano we wskazówkach dotyczących krzesła i biurka.
  • Dobre oświetlenie: Złe oświetlenie powoduje pochylanie się do przodu i mrużenie oczu, a zbyt jasny monitor może nadwyrężać oczy. Jeżeli oświetlenie górne jest niewystarczające lub cierpisz na bóle głowy, zainwestuj w lampkę biurkową wyposażoną w jasną, ciepłą żarówkę.

Zainwestuj w swoje zdrowie dzięki ergonomicznym komercyjnym meblom biurowym

Nasza kompleksowa obsługa korporacyjnego projektowania biur i współczesnych mebli biurowych firmy, oferując szeroką gamę wrażliwych na środowisko i innowacyjnych produktów i usług dla innowacyjnych sal konferencyjnych i wnętrz biurowych. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami dzisiaj lub odwiedź naszą stronę internetową pod adresem