Jak Matka Natura może pozbyć się Twojego stresu?

Udostępnij

Stres w miejscu pracy był problemem odkąd wynaleziono biura, ale wydaje się, że w ciągu ostatniej dekady stał się jeszcze większym problemem. Być może w dzisiejszych czasach jesteśmy bardziej narażeni na stres, a może traktujemy go mniej poważnie niż kiedykolwiek wcześniej.

Ja jest prawdziwy że stres wciąż ma stygmat dołączający je. Jeśli chcemy pozbyć się stresu, to ten stygmat musi odejść. Każdy może zmagać się ze stresem w dowolnym momencie życia; Nawet ci, którzy wydają się mieć wszystko razem mogą znaleźć się zmagać się w dowolnym momencie. Dlaczego więc osądzać kogoś, gdy jest w takiej sytuacji? I dlaczego czujemy, że musimy to jakoś przemilczeć? Rozmawianie o rzeczach, które cię niepokoją, jest najlepszą drogą do przezwyciężenia problemu.

Kiedy zagłębisz się w ten temat, przekonasz się, że istnieje wiele sposobów na zmniejszenie stresu w miejscu pracy. Jednym z nich jest skorzystanie z mocy Matki Natury.

Kiedy wychodzisz na zewnątrz i idziesz na spacer do parku lub na plażę, czy zauważyłeś, że czujesz się po prostu spokojniejszy? Taki wpływ ma na nas natura. Zatem, jeśli wprowadzisz te elementy do biura, z pewnością uda Ci się zredukować stres i sprawić, że życie stanie się nieco spokojniejsze podczas dni spędzanych przy biurku?

Istnieje wiele sposobów, na które możesz pozwolić Matce Naturze, aby pomogła Ci uczynić Twoje biuro znacznie spokojniejszym miejscem. Sprawdźmy niektóre z najbardziej powszechnych:

  • Świeże powietrze - Świeże powietrze pomaga wymieść pajęczyny z twojego umysłu, pomaga ci się ponownie skoncentrować i może również pomóc ci poczuć się spokojniej. Otwórz więc okna i wpuść do środka dużo świeżego powietrza! Priorytetem powinno być również wyjście na zewnątrz na krótki spacer w czasie jednej z przerw.
  • Światło naturalne - Sztuczne oświetlenie jest w pewnym stopniu potrzebne, ale światło naturalne jest tak samo uspokajające i zwiększa wydajność pracy, jak świeże powietrze. Przyjrzyj się, gdzie naturalne światło wpada do pomieszczenia i ustaw sztuczne oświetlenie tylko w tych miejscach, które go potrzebują.
  • Rośliny biurowe - Biophilic office design jest bardzo popularny i jest ku temu dobry powód - wiadomo, że zwiększa produktywność! Jednym ze sposobów, w jaki to robi, jest redukcja stresu, pomaganie ludziom w skupieniu się i uspokajanie środowiska. Niektóre rośliny biurowe mogą również oczyszczać powietrze.
  • Wystrój - Możesz udekorować swoje biuro w naturalnych odcieniach, a jeśli dodatkowo zastosujesz rośliny biurowe, efekty będą daleko idące. Pomyśl o kolorach takich jak zielenie, błękity, żółcie, beże i być może jasny brąz też.
  • Podłoga - Drewniana podłoga jest naturalna, więc dlaczego nie skorzystać z jej zalet? Jest również bardzo łatwa do czyszczenia i wygląda fantastycznie w biurach zaprojektowanych w duchu biofilii.

Pozwól, aby Matka Natura pomogła Ci stworzyć najlepsze biuro i pożegnaj się ze stresem w miejscu pracy!