Zabawne sposoby na świętowanie Dnia Świętego Patryka w biurze

Udostępnij

Jeśli chcesz utrzymać morale w biurze na wysokim poziomie, świętowanie specjalnych okazji i wyjątkowych dni jest świetnym pomysłem. Nie tylko przełamuje to potencjalną nudę, która może wkraść się do tygodnia pracy, ale także daje pracownikom coś, na co mogą czekać z niecierpliwością, coś, co odbiega od normy!

Od Bożego Narodzenia do Nowego Roku, od Dnia Świętego Jerzego do Hanuki, od Ramadanu do Dnia Matki, od Wielkanocy do Dnia Ojca - istnieje wiele specjalnych okazji i ważnych dni, które można włączyć do obchodów w biurze, a jednym z najweselszych jest z pewnością Dzień Świętego Patryka. Nie trzeba być Irlandczykiem, aby przyłączyć się do obchodów, tak jak nie trzeba być matką, aby świętować Dzień Matki, ani nie trzeba być w żaden inny sposób powiązany z innymi dniami, o których właśnie wspomnieliśmy - chodzi o to, aby zebrać się razem, aby świętować różnorodność i ogólną wesołość.

Święty Patryk jest patronem Irlandii, ale w tym szczególnym dniu przyniósł wiele radości i zabawy na całym świecie!

Jeśli więc chcesz, aby 17 marca w Twoim biurze zagościła nutka Szmaragdowej Wyspy, jak możesz to uczcić?

Wszystko zależy od dekoracji

Udaj się do najbliższego sklepu z przecenami i kup serpentyny, banery, balony i wszystko inne, co możesz wykorzystać do udekorowania biura po niskich kosztach! Pomyśl o zieleni i błyskotkach! Możesz przed tym dniem zebrać zespół świętujących, który pomoże udekorować biurka i szafki biurowe, albo możesz zrobić to jako niespodziankę - wszystko zależy od Ciebie.

Zachęcanie do przebierania się

Można wyznaczyć "zielony dzień", tzn. każdy musi mieć na sobie coś zielonego lub związanego z Irlandią. Może to wywołać poruszenie przed tym dniem, ponieważ każdy będzie się zastanawiał, co na siebie włożyć! Ponownie, daje to prawdziwe poczucie wspólnoty w biurze i naprawdę podnosi ogólne morale.

Pomyśl o swojej recepcji

Jeśli masz recepcję, która jest otwarta dla publiczności, warto rozszerzyć ten pomysł również na tę strefę, aby pokazać wszystkim odrobinę osobowości Twojego biura. Pomyśl o krzesłach biurowych pokrytych zielonym materiałem, kilku banerach gustownie zawieszonych w recepcji lub nawet o znaku powitalnym "Happy St Patrick's Day" przy wejściu. Nie musi to być przesadne (najlepiej, aby nie było), ale musi pokazywać odrobinę świętowania. W internetowych sklepach z meblami biurowymi, takich jak Calibre, znajdziesz jedne z najbardziej uniwersalnych opcji, dzięki którym możesz zmieniać swój wygląd, kiedy tylko zechcesz!

Zagraj trochę irlandzkiej muzyki

Internet dał nam wiele prezentów, ale umożliwił także słuchanie różnych lokalnych stacji radiowych na całym świecie! Wprowadź do swojego biura muzykę irlandzką za pośrednictwem irlandzkiej stacji radiowej - taniec rzeczny w przerwie jest opcjonalny! Jeśli nie masz możliwości skorzystania z radia, może stworzysz playlistę z muzyką irlandzkich artystów, takich jak U2, The Cranberries, a nawet Westlife?

Nie zapomnij o jedzeniu!

Spraw, aby czas lunchu stał się irlandzkim wydarzeniem, podając kilka przekąsek, które odzwierciedlają charakter dnia. Możesz kupić zielone ciasto lub poszukać tradycyjnych irlandzkich dań, takich jak na przykład gulasz. Możesz pójść o krok dalej i zaprosić wszystkich po pracy do lokalnego baru na kufel Guinnessa! Jeśli to nie jest odpowiednie lub większość pracowników nie jest wystarczająco dorosła, aby pić, co powiesz na stworzenie napoju biurowego, takiego jak zielony koktajl bezalkoholowy lub zielony koktajl mleczny? Pomyśl tylko o zielonym!

Zagraj w gry

Ten, kto założy najbardziej pomysłowy kostium, może wygrać nagrodę. Podczas lunchu możesz zorganizować konkurs tańca irlandzkiego, a zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci czegoś pysznego. Ogólnie rzecz biorąc, wymyśl kilka zabaw, które połączą biuro. Co powiesz na konkurs na najlepszą grę na skrzypcach? Albo kto najlepiej przebierze się za krasnoludka? Postaraj się być pomysłowy, ale cokolwiek to będzie, niech będzie zabawą i powodem do śmiechu. W końcu w Dniu Świętego Patryka chodzi przede wszystkim o zabawę i świętowanie. A może by tak wygrać garnek złota? Oczywiście może to być po prostu garnek czekoladowych monet, ale pomysł jest dobry!

Zmień wygaszacz ekranu w biurze

Czy masz w biurze firmowe wygaszacze ekranu? Jeśli tak, poproś dział IT, aby zmienił je na zielone, nawiązujące do tematyki irlandzkiej, i zaskocz wszystkich wchodzących do biura i włączających monitory! Możesz nawet przygotować zabawną wiadomość pojawiającą się na ekranie - pomyśl nieszablonowo i wymyśl zabawny początek dnia.

Niezależnie od tego, co postanowisz zrobić, aby uczcić Dzień Świętego Patryka, warto wcześniej poprosić o pomoc grupę zadaniową. Posiadanie zespołu ds. wydarzeń specjalnych, czy jakkolwiek inaczej to nazwać, oznacza, że można zaplanować takie wydarzenia, a także stworzyć atmosferę zabawy w biurze. Tak, praca musi być wykonywana w godzinach pracy, ale wszyscy wiemy, że aby jak najlepiej wykorzystać potencjał pracowników biurowych, należy pozwolić im czuć się docenianymi, a także stworzyć w biurze atmosferę zabawy. Szczęśliwi pracownicy pracują o wiele ciężej i efektywniej niż pracownicy, którzy są nieszczęśliwi i niezadowoleni ze swojego miejsca pracy.

Dlaczego więc nie wykorzystać ducha Szmaragdowej Wyspy jako świetnego pretekstu do zaszczepienia poczucia zabawy, świętowania i wspólnoty w swoim biurze?