Resimercial Design - gdzie domowe wygody zapewniają wysoką wydajność miejsca pracy

Udostępnij

Zaczęliśmy od biur zaprojektowanych wyłącznie dla funkcji, potem zaprosiliśmy je do naszych domów, tworząc biura domowe. W miarę jak Millenialsi wkraczali w przestrzeń pracy, zmieniło się to w biuro o kulturze kawiarni, gdzie praca jest mobilna, zaangażowana i wygodna. Obecnie obserwujemy ostateczne połączenie tych trzech elementów - projekt biura typu resimercial, który łączy w sobie to, co najlepsze ze wszystkich tych światów.

Co to jest Resimercial Office Design?

Zasadniczo chodzi o połączenie komfortu i dobrego samopoczucia w domu z funkcjonalnością nowoczesnej przestrzeni biurowej w celu uzyskania korzyści z obu tych elementów. Ta ekscytująca koncepcja projektowa, gdy jest właściwie realizowana, ma pozytywny wpływ na współpracę, pomysły, samopoczucie i produktywność. Tworzy przestrzeń, która jest bardziej przyjazna i gościnna - zaprojektowana tak, aby pracownicy czuli się w niej jak w domu.

Elementy niekomercyjnego projektu biurowego

Udane połączenie elementów domu i pracy wymaga fachowego przemyślenia - nie można po prostu dodać kilku zdjęć rodzinnych i ulubionego fotela i nazwać to transformacją. Zamiast tego, powinieneś rozważyć następujące kwestie:

  • Bardziej miękkie tekstury - Domowe wygody są właśnie takie - są wygodne i przytulne. Rozważ więc bardziej miękkie opcje siedzenia w aranżacjach typu salonowego niż twarde plastikowe lub metalowe krzesła. Grube dywany, które wyznaczają miejsca do siedzenia lub nieformalnych spotkań są idealne, a poduszki do rzucania dodają koloru i miękkości.
  • Kuchnia/jadalnia - Ponownie, powinna być inspirowana domem w skali dostosowanej do potrzeb Twojej firmy. W przeciwieństwie do sterylnych biurowych kafeterii z przeszłości, te przestrzenie są postrzegane jako centrum biura, podobnie jak kuchnia jest centrum domu. Jest to przestrzeń do relaksu i dzielenia się, jak również przestrzeń do współpracy i narad, więc wybierz stoły, które można rozdzielać i łączyć, ciepłe, przytulne kolory, a nawet zabawny bar, wokół którego można się socjalizować. Jeśli to możliwe, umieść go w miejscu z dużą ilością naturalnego światła, widokiem lub ogrodem na zewnątrz, ponieważ daje to poczucie przebywania poza biurem i sprzyja rozładowaniu stresu.
  • Pokoje do nauki - Są to wielofunkcyjne, wielozadaniowe biura, które mogą być używane przez wszystkich w firmie. Jest to przestrzeń podobna do domowego biura i powinna być niezagracona, ale nie goła czy zimna. Projektując tę przestrzeń, pomyśl o tym, jak zaprojektowałbyś swoje własne domowe biuro - biurko, przy którym możesz skupić się na pracy, z kilkoma krzesłami, abyś mógł przeprowadzać grupowe sesje burzy mózgów lub pracować nad zadaniami grupowymi, a może także miękkie siedzenia do małych, nieformalnych spotkań. Tutaj samotność i komfort są kluczowe.
  • Dom bez osobistego charakteru - Na każdym etapie projektowania należy pamiętać, że nie chodzi o stworzenie własnego domu w biurze, ale o stworzenie przestrzeni, w której każdy będzie czuł się jak w domu. Utrzymuj go z dala od bałaganu, ale przynieść w domu roślin, umieścić ozdoby i sztuki, ale zachować je atrakcyjne i odpowiednie, dodać kilka elementów zabawy, ale pamiętaj, aby zaspokoić ciche i prywatne przestrzenie też.

Praktyczne, ergonomiczne komercyjne meble biurowe z wszystkimi wygodami domu

Wielki komercyjnych mebli biurowych jest wygodne, funkcjonalne i korzystne dla Twojej marki, jak również komfort i zdrowie swoich pracowników! Ważne jest, aby pracować z właściwym partnerem do opracowania przestrzeni, która prezentuje swoją markę i stawia wielopokoleniowego zaangażowania pracowników, produktywność i zdrowie na pierwszym miejscu.