Kolekcja faktów o miejscu pracy Calibre Office Furniture - Tydzień 3

Udostępnij

Niezbędne fakty o kobietach i miejscu pracy:

Wracamy z naszymi cotygodniowymi faktami dotyczącymi miejsca pracy! Tym razem tematem dyskusji będą kobiety i współczesne miejsce pracy. Zanim się w to zagłębimy, podzielimy się z Wami wizualną prezentacją statystyk, które odkryliśmy w Business in the Community.

Zobacz poniżej:

Do końca tego artykułu zrozumiesz, że powyższa infografika to coś więcej niż tylko ładny obrazek z kilkoma statystykami! To coś więcej niż tylko ładny obrazek z kilkoma statystykami! To coś więcej niż tylko potwierdzenie, że rola kobiet zmieniła się drastycznie w ciągu ostatnich kilku dekad. Dla milionów pracownic było to w konsekwencji bardzo zmieniające życie doświadczenie.

Zobaczmy, w jaki sposób:

Kobiety i przedsiębiorczość:

Według artykułu wygląda na to, że kobiety (4%) nie są aż tak daleko w tyle za mężczyznami (9%), jeśli chodzi o zaangażowanie w działania związane z przedsiębiorczością w pracy. Imponująca jest także informacja, że gdyby kobiety zakładały firmy w takim samym tempie jak mężczyźni, w Wielkiej Brytanii powstałoby potencjalnie dodatkowo 150 000 nowych firm rocznie. Na co więc czekacie, drogie panie? Idźcie do sali posiedzeń zarządu i zacznijcie od razu generować pomysły na założenie firmy!

Kobiety i równowaga między życiem zawodowym a prywatnym:

Jesteśmy pewni, że koncepcja równowagi między życiem zawodowym a prywatnym jest drażliwym tematem wśród wielu pracowników w dzisiejszych czasach, w tym kobiet. Według tego artykułu, "43% pracowników uważa, że elastyczny czas pracy pomógłby im rozładować stres, a 52% uważa, że uczyniłby ich szczęśliwszymi". Jesteśmy pewni, że duży odsetek tych pracowników to pracujące matki, którym łatwiej jest pracować w elastycznych godzinach zamiast w stałych godzinach 9-5 od poniedziałku do piątku.

W rzeczywistości elastyczny czas pracy może również oznaczać pracę w domu. Jeśli tak jest, zadbaj o swoją motywację, tworząc kuszące domowe biuro. Wystarczy zainwestować w nowoczesne meble biurowe, takie jak wysokiej klasy krzesła biurowe oraz najwyższej jakości biurka biurowe, które zazwyczaj można znaleźć w firmach o ugruntowanej pozycji na rynku. Byłby to świetny początek utrzymywania wysokiego poziomu morale, zwłaszcza gdy pracujesz w domu.

Pracujące mamy... ruszajcie na zakupy!

Kobiety i wsparcie w zakresie opieki nad dziećmi:

Wreszcie dotarliśmy do końca naszego biuletynu "Kobiety i praca", a tym razem rozmawiamy o kobietach i wsparciu opieki nad dziećmi. Czy wiesz, że "43,6% zatrudnionych matek (z dziećmi na utrzymaniu) pracuje w pełnym wymiarze godzin?". Dlatego właśnie zapewnienie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym z pomocą takich udogodnień w miejscu pracy, jak elastyczny czas pracy (patrz wyżej), jest szczególnie ważne dla matek pracujących na pełen etat we współczesnym świecie pracy.

Podsumowanie:

To wszystko, ludzie; w tym tygodniu Meble Biurowe Calibre muszą znać fakty dotyczące miejsca pracy. Najważniejszym wnioskiem jest to, że kobietom na całym świecie udało się zdominować świat korporacji bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. To już oficjalne, jesteśmy otoczeni przez zapracowane, pracujące na pełen etat super-mamy, które stały się guru w utrzymywaniu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Tak trzymać, drogie panie!

Mamy nadzieję, że lektura w tym tygodniu była dla Was przyjemna! Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami!