Co zrobić, jeśli nie chcesz współpracować?

Udostępnij

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na elastyczny czas pracy. Może to oznaczać pracę w domu lub pracę całkowicie zdalną. Coraz więcej osób chce jednak wybrać jedno i drugie - chce pracować zdalnie przez część czasu, ale mieć też swobodę pracy w biurze.

Jest jednak równie wiele osób, które po prostu chcą pozostać przy swoim stałym sposobie pracy. Nie ma tu dobrej lub złej odpowiedzi - każdy pracuje w sposób, który mu odpowiada. Wiemy więc, że rośnie popularność coworkingu i osób pracujących w przestrzeniach coworkingowych, ale co z tymi, którzy nie chcą korzystać z tych innowacyjnych metod pracy?

Cóż, zasadniczo firmy muszą uwzględniać obie te grupy.

Nie można komuś powiedzieć, że musi pracować zdalnie. Tak samo jak nie można powiedzieć komuś, że nie może pracować, nie mając ku temu bardzo dobrego powodu. Jeśli chcesz utrzymać wysokie morale w miejscu pracy, musisz szanować i uwzględniać preferencje tej osoby.

Jeśli nie chcesz pracować zdalnie, czy to ma znaczenie?

Nie do końca.

Bardzo łatwo ulec entuzjazmowi, gdy coś staje się nową normą, ale należy pamiętać, że ważny jest także osobisty wybór. Mimo to nie da się nie zauważyć, że coworking staje się coraz bardziej popularny. Sprawdź tę infografikę, która mówi o tym, dlaczego przestrzenie coworkingowe powoli stają się nowym rodzajem normalności.

Źródło - https://www.dailyinfographic.com/why-coworking-spaces-are-the-new-norm

Praca hybrydowa to kolejny rodzaj pracy, z którym ostatnio coraz częściej się spotykamy. Oznacza to, że ludzie pracują w połowie w biurze, a w połowie poza nim. W efekcie daje to najlepsze z obu światów, zwłaszcza jeśli masz inne obowiązki poza pracą, którymi musisz się zająć, lub po prostu chcesz pracować w sposób nieco bardziej elastyczny, pozostając jednocześnie częścią zespołu w biurze.

Prawda jest taka, że w przyszłości czeka nas praca, która będzie bardziej elastyczna niż kiedykolwiek wcześniej. To może być tylko dobra rzecz, ale nie oznacza to również, że "zwykła" praca przestaje istnieć. Każdy znajdzie sposób na pracę dla siebie, a pomagając wszystkim pracownikom w znalezieniu najlepszej dla nich sytuacji, pracodawcy mogą liczyć na wzrost morale, wydajności i oczywiście zysków.