Jak urządzić jadalnię?

jadalnia

Coraz więcej osób decyduje się na stworzenie jadali w swoim mieszkaniu. Jest ona niezastąpiona zwłaszcza, gdy dysponujesz niewielka kuchnią. Dzięki jadalni masz możliwość nie tylko spożywania posiłków wspólnie ze swoją rodziną – to także miejsce spotkań towarzyskich oraz odpoczynku. Możesz urządzić swoją jadalnie w stylu nowoczesnym lub eklektycznym. Który wybierzesz?

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny przeznaczony jest dla osób, które cenią sobie prostotę i elegancję. Pozwoli on na urządzenie wygodnej i bardzo gustownej jadalni. Styl nowoczesny jest dosyć oszczędny, zakłada ograniczenie podziałów we wnętrzu.  Najważniejsze w nim jest zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy kształtami i barwami. Pomieszczenia utrzymane w nowoczesnej stylistyce powinny posiadać otwartą przestrzeń. Wszelkie ściany przedziałowe są zbędne. Kluczową rolę pełnią tu odpowiednio stonowane materiały i wzornictwo.

Ozdoby na meblach

Powinny być pozbawione zbędnych ozdobników. Styl nowoczesny preferuje połączenie drewna ze stalą lub szkłem. W jadalni nie powinno stać zbyt wiele mebli i innych sprzętów. Dlatego zastanów się, które z nich będą Ci potrzebne, a bez których w zupełności możesz się obyć. Zabieg ten sprawi, że w pomieszczeniu będzie panował porządek oraz harmonia.

Oryginalność

Wybierz jeden mebel, który będzie zaskakiwał swoją niepowtarzalnością. Może to być stół wykonany ze szkła lub metalu. Do niego dobierz klasyczne krzesła. Pozwoli Ci to stworzyć unikalny styl wnętrza.

Styl eklektyczny

Jest całkowitym przeciwieństwem stylu nowoczesnego. Przywiązuje dużą wagę do dodatków i wzornictwa. Najważniejszym założeniem stylu jest umiejętne łączenie ze sobą nowoczesnych gadżetów z ozdobami z minionych epok. Ważne, aby umiejętnie je łączyć gdyż wnętrze ma posiadać interesujący styl. Całość powinna tworzyć spójny styl.

Meble

Jeśli boimy się eksperymentować wybierzmy najpierw jeden element z określonego stylu i dobierzmy do niego kilka mebli, które będą z nim kontrastować. Dobrym pomysłem może okazać się zestawienie ze sobą ciężkich mebli ze sprzętami o delikatnym wzornictwie. Możemy zakupić zwykły stół dębowy i dołączyć do niego stylowe krzesła w stylu secesyjnym. Meble i dodatki w stylu z minionych epok znajdziesz w sklepach z antykami oraz na giełdach ze starymi rzeczami. Wystarczy, że stare meble poddasz renowacji Właśnie w taki sposób uda nam się stworzyć jadalnię urządzoną w sposób niebanalny.

Pamiętaj!

Wystarczy zmiana kilku elementów, aby Twoja jadalnia szybko przemieniła się w eleganckie i stylowe wnętrze.